Ogrzewanie domów z drewna

list Kategoria: informacje

Dom jest miejscem kojarzonym z cichą przystanią, w której czujemy się dobrze i bezpiecznie. I nie ważne czy jest to dom całoroczny, czy letniskowy, ważne aby dawał nam poczucie komfortu. Dlatego tak ważne staje się optymalnie dobrane ogrzewanie. Jak ta kwestia wygląda w przypadku domu drewnianego? Jak ogrzewać taką budowlę?

Promienniki podczerwieni

W przypadku domku z drewna doskonale sprawdzi się model ogrzewania podczerwienią. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest bezpieczne dla naszego zdrowia i otoczenia. Zastosowanie promienników w drewnianym domu na pewno będzie efektywne, ponieważ drewno szybko się nagrzewa, ale także długo utrzymuje ciepło. Jest też bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ nie posiadamy kotła czy paliwa, które mogłyby zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu.

Mocne strony
Inną zaletą posiadania promienników podczerwieni jest to, że nie powodują one ruchu powietrza, dzięki czemu przebywanie w pomieszczeniu jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Ciepło pada bezpośrednio na ściany, meble i osoby przebywające we wnętrzu. Sam proces ocieplania jest dużo krótszy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, w których ma miejsce konwekcja. W drugą stronę, wolniej wychładza się pomieszczenie ocieplone za pomocą promienników niż tradycyjnego ogrzewania. Wszystko dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania się fal podczerwieni. 

Używanie promienników dobrze wpływa na krążenie oraz ogólne samopoczucie, ponieważ nie powoduje powstawania wilgoci. To świetne rozwiązanie dla osób chorujących na astmę czy wracających do zdrowia po przeziębieniu. Osoby preferujące ogrzewanie podczerwienią nie będą musiały zmagać się z powstającym grzybem oraz pleśnią.

Od strony technicznej
Fale emitowane przez promienniki znajdują się poniżej fal o najmniejszej częstotliwości, które jest w stanie zarejestrować ludzkie oko. Powstająca energia przechodzi bez strat i w całości dociera do osób znajdujących się w polu oddziaływania promiennika. Ogrzewanie podczerwienią wyróżnia się wysoką wydajnością. Jedno urządzenie może ogrzać nawet aż 12 mkw powierzchni. Mogą być także z powodzeniem wykorzystywane przy ogrzewaniu powierzchni na zewnątrz, np. tarasu czy ogrodu.

Efekt końcowy
Przy wyborze optymalnego ogrzewania należy pamiętać, aby odpowiednio wykorzystać charakterystykę drewnianego domku. Decydując się na podczerwień możemy być pewni, że efekt końcowy spełni nasze oczekiwania. Nie będzie też bolesny dla rodzinnych finansów. Wysoki komfort termiczny w dużym stopniu przyczyni się do tego, że będziemy czuć się w naszym domu dobrze i bezpiecznie.

OFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU ZESTAWU PROMIENNIKÓW DO DREWNANYCH DOMÓW.
Wycena dostępna jest w biurze obsługi klienta biuro@twojedomki.pl


 Kominek i piec

Choć ogrzewanie elektryczne często prezentowane jest w kontekście domków jednorodzinnych jako optymalne, nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Drugim rozwiązaniem, mającym wielu zwolenników, jest montaż kominka lub pieca. Zwłaszcza kominek stwarza niepowtarzalny klimat. Bo oprócz tego, że grzeje, szczególnie gdy jest wyposażony w specjalny system, który pozwala rozprowadzić ciepłe powietrze w całym domku, zapewnia niepowtarzalną atmosferę, która uprzyjemnia pobyt. Z kolei piec, jeśli umieścimy go w kuchni, nie tylko posłuży nam do ogrzania wnętrza, ale także do przygotowania ciepłych posiłków. To rozwiązanie ma niestety też swoją wadę. Aby utrzymać ciepło przy pomocy kominka czy pieca, trzeba cały czas mieć pieczę nad ogniem. W przeciwnym wypadku, bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia wnętrza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień