Oferujemy przygotowanie wylewki betonowej pod konstrukcje.

Dbając o kompleksowość naszych usług oferujemy przygotowanie wylewki betonowej pod każdą konstrukcję. 

Cennik usługi dostępny jest w biurze obsługi klienta.
Kontakt:
e-mail: biuro@twojedomki.pl
tel. 508 131 667

tel. 508 131 507 


Wybór odpowiedniego fundamentu należy do najważniejszych decyzji przy budowie wymarzonego domku. Trzeba to zrobić z należytą starannością, ponieważ efekty będą odczuwalne przez długi czas. Jak zatem może wyglądać fundament domku oraz co zrobić, by wykonać go właściwie? 

Jaki fundament pod domek letniskowy?

Najważniejszą kwestią są oczekiwania klienta wobec stawianego budynku oraz warunki w jakich będzie budować swoje cztery ściany. Rodzaj i wielkość konstrukcji to sprawy, na które należy zwrócić uwagę. Naturalnie murowany domek letniskowy będzie wymagał mocniejszego fundamentu niż ta sama budowla zrobiona z drewna. Podobnie jeśli chodzi o rozmiar budynku. Domek letniskowy wielopiętrowy będzie potrzebował solidniejszych fundamentów niż altanka. Przy wyborze odpowiedniej podstawy należy zwrócić uwagę na okoliczności zewnętrzne. W której z czterech stref przymarzania gruntów powstanie konstrukcja, a także na typ i nośność podłoża w danym miejscu.

Warianty
Najbardziej stabilnym i trwałym wariantem będzie płyta fundamentowa, czyli tzw. wylewka. Odpowiednio wykonana i gruba płyta betonowa utrzyma nawet piętrowy budynek. Poza tym zimą zapewni zdecydowanie lepszą izolację, niż chociażby fundament stworzony z bloczków. Nie będzie groziło rozsuwanie się domku pod wpływem zamarzania ziemi. Do wykonania doskonałej płyty fundamentowej potrzebna jest dokładność i staranność. Będzie potrzebna także wiedza i doświadczenie. W związku z tym idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalisty.

Brak doświadczenia nie stanie na przeszkodzie, by samodzielnie położyć bloczki pod domek letniskowy. Przy niewielkich kompozycjach i mało wyszukanych pomysłach pozwalają wiele zaoszczędzić. Średnio sprawdzą się przy większych konstrukcjach czy budowlach całorocznych. Świetnie będą pasować jako fundament, np. pod altankę na działce.
Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie rur szalunkowych. Koszt nie jest wysoki, a tego typu fundamenty są bardzo proste w przygotowaniu. Całość polega na zagłębieniu w ziemi kartonowych rur szalunkowych, a następnie zalanie ich betonem. Rury nie muszą dotykać dna otworu w ziemi. Muszą jedynie trzymać pion, a nad gruntem współtworzyć poziom. W tym aspekcie również warto skorzystać z usług profesjonalisty.

Wylewka - co warto wiedzieć?
Przede wszystkim należy się zastanowić, na jakim poziomie wylewać beton. Średnia głębokość, na której powinna znaleźć się płyta fundamentowa to 120 cm. Może się jednak wahać od 80 cm do nawet 140 cm, w zależności od strefy przymarzania gruntów, w której będzie stać konstrukcja. Dodatkowo należy wybrać odpowiedni rodzaj betonu. Przyjmuje się, że beton B20 jest uniwersalnym rozwiązaniem w tym segmencie.

Podsumowanie
Przemyślane podejście do tematu sprawi, że oszczędzi to wiele wysiłku już na początku. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzą się fundamenty złożone z bloczków betonowych lub wylewka. Są to najbardziej stabilne, a zarazem ekonomiczne rozwiązania. Niezależnie od tego czy fundamenty planowane są pod altankę czy domek letniskowy, przyłożenie się do ich wyboru sprawi, że mniej będzie trzeba poprawiać w przyszłości.

 
 wylewka pod domek

 

wylewka domek podłoże