Ekologia Domów Drewnianych

Budowa domów z drewna ma wiele zalet, z których chyba najbardziej cenionymi przez klientów są m.in. ekologia i ekonomia. Materiał wykorzystywany w naszej produkcji ma pozytywny wpływ na środowisko już od samego początku, czyli podczas obróbki.  Generuje ona bowiem z pewnością mniej szkodliwych substancji niż np. przygotowanie cegły czy innego surowca do budowy bardziej popularnych domów murowanych.

W naszej firmie stawiamy na maksymalnie możliwą produkcję bezodpadową. Surowiec to świerk suszony komorowo (wilgotność 15-18%), najwyższej jakości, bez dodatków impregnatów czy innej chemii, dlatego wszelkie ścinki, kawałki drewna, czy wióry służą nam do produkcji np. brykietu. Folię, plastikowe paski czy drewniane stopy, w które zapakowany jest zamawiany przez nas towar, wykorzystujemy ponownie do zapakowania i ochrony wyrobu gotowego, przeznaczonego dla klienta. Zależy nam na tym, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć ilość potencjalnego odpadu.

Wyprodukowany przez nas domek jest w wersji „do zmontowania”.  Takie rozwiązanie pozwala na bardzo kompaktowe pakowanie produktu, dzięki czemu możemy zmniejszyć ilość oraz wielkość transportów. Przekłada się to bezpośrednio na ograniczenie emisji szkodliwych spalin do atmosfery.

Dla wszystkich, którzy cenią sobie oszczędność, pozytywną wiadomością będzie zapewnienie przez drewno dobrej izolacji termicznej. Koszty eksploatacji domu z drewna mogą być naprawdę opłacalne.

Z pozoru delikatne konstrukcje charakteryzują się ogromna wytrzymałością. Pamiętając o regularnej impregnacji, przy użyciu produktów dobrej jakości, które również mamy w swojej ofercie, dom z drewna posłuży nam przez długi czas.